Gizmo / Prøve resultater

Markprøve resultater

4. April 2015
KJS, Nykøbing F
Dommer: Kim Nielsen
Ingen præmiering
 
31. Marts 2015
FJD, Vallensbæk
Dommer: Knud V. Jensen
Ingen præmiering
 
14. Sept. 2014
FJD, Gislinge
Dommer: Michael S. Christensen
Ingen præmiering
 
6. April 2014
Dansk Vizsla Klub, Holbæk
Dommer: Ernst Jensen
Ingen præmiering
 
15. Sept. 2013
FJD,  Dragsholm Jagtforening
Dommer: Knud Steiner Føhns
Ingen præmiering
 
6. April 2013
Dansk Vizsla Klub, Humlekrogen
Dommer: Bjarne L. Nyrnberg
Ingen præmiering
 
28. April 2013
Danmarks Jægerforbund, Sorø
Dommer: Rene Jørgensen
3. Præmie
MARKPR
 
9. April 2012
Danmarks Jægerforbund, Bjæverskov
Dommer: Poul Vestervang
Ingen præmiering
 
1. April 2012
Dansk Drentsche Patrijshond Klub, Ledreborg Slot
Dommer: John Christensen
Ingen præmiering
 
31. Marts 2012
Dansk Vizsla Klub, Næstved
Dommer: Kim Nielsen
Ingen præmiering

Schweissprøve resultater

7. Maj 2016
5-klub regi, Dianalund
Dommer: Ib Larsen
400m/20t
3. Præmie
 
13. Juni 2015
Dansk Ruhår Klub, Nordsjælland
Dommer: Kim Myling-Petersen
400m/20t
Ingen præmiering
 
10. Maj 2015
5-Klub Regi, Dianalund
Dommer: Niels Grønbæk
400m/20t
Ingen præmiering
 
11. Maj 2013
Retriever klubben, Nordsjælland
Dommer: Kristian Graversen
400m/3t
1. Præmie
 
 
28. April 2013
5-klub regi, Dianalund
Dommer: Niels Grønbæk
400m/3t
1. Præmie
Vandrepokal - "Dagens bedste hund"
 
 
6. Maj 2012
Retriever Klubben, Nordsjælland
Dommer: Kim Staal
400m/3t
Ingen præmiering

Apporteringsprøve

18. Juni 2015
DJU Apporteringsprøve
Dansk Vizsla Klub, Næstved
Dommer: Anne Secher & Claus Secher
Ikke bestået (Duer: 4 point, Kanin: 4 point, And på vand: 8 point)
 
 
20. Juni 2015
DJU Apporteringsprøve
Dansk Vizsla Klub, Næstved
Dommer: Anne Secher & Claus Secher
Ikke bestået 

Rally Lydighed

13. Maj 2012 - Måløv
Dommer: Trine Dyrgaard
Klasse: Øvet
Point: IB (ikke bestået)
Præmiering: IB (Ikke bestået)

12. Maj 2012 - Måløv
Dommer: Trine Dyrgaard
Klasse: Øvet
Point: IB (ikke bestået)
Præmiering: IB (ikke bestået)

29. Marts 2012 - Greve
Dommer: Johanna Allanach
Klasse: Begynder
Point: 76
Præmiering: Bestået

26. Nov. 2011 - Sorø
Dommer: Frank Kuhfeld
Klasse: Begynder
Point: 74
Præmiering: Bestået
Rally Begynder Mester (RBM)

15. Okt. 2011 - Køge
Dommer: Trine Dyrgaard
Klasse: Begynder
Point: 84
Præmiering: Bestået

8. Okt. 2011 - Holbæk
Dommer: Pia Hansen
Klasse: Begynder
Point: 82
Præmiering: Bestået
 

Agility

15. Maj 2012
Klubmester - Begynder klasse
Hillerød Hundevenner
Dommer: Maibritt Crone

Lydighed

30. Juni 2012
Lyngby
Klasse 1
Point: 66,5 
Kennel Turnagain Gundogs v/ Susi Lykke | - Danmark | Tlf.: 60 16 13 45 | turnagaingundogs@gmail.com